انتخاب طرح آماده یا سفارش طرح اختصاصی در دیوارنگار

زمانی که برای سفارش نقاشی دیواری یا طراحی گرافیتی به دیوارنگار سر می‌زنید، به جز صفحه اصلی (خانه) به چندین برگه دیگر هم دسترسی خواهید داشت که دو برگه از بقیه مهم تر هستند. یکی برگه نمونه اجراها ست که بیشتر سفارش‌های مشتری‌ها که به مرحله اجرا رسیده اند در این صفحه قرار می‌گیرد.

دومی، برگه گالری (آلبوم) است که دارای دسته‌بندی‌های مختلف است و بسته به طرح و فضایی که مد نظر دارید، می‌توانید به طرح های از پیش آماده شده دسترسی داشته باشید.

برای مثال فرض کنیم شما به دنبال نقاشی دیواری اتاق کودک هستید. یک راه ساده رفتن به گالری نقاشی دیواری اتاق کودک دیوارنگار یا جستجو در برگه نمونه اجراهای دیوارنگار است. یک راه دیگر جستجوی کلمات کلیدی فارسی و انگلیسی در گوگل هست. در صورتی که در این مرحله تصویر مورد علاقه تان را پیدا کنید، بسیار خوش شانس هستید و قدم اصلی را برداشته اید. حالا کافی است با یک نقاش تماس گیرید. (حتماً نمونه اجراهای قبلی هنرمند را بررسی کنید تا از کیفیت اجرا اطمینان پیدا کنید).

حالا اگر طرح مورد نظرتان را پیدا نکردید یا طرحی شبیه آنچه دوست دارید پیدا شد ولی نیاز به تغییرات داشت، چه می شود؟ خیلی نگران نباشید. راه سوم سفارش طراحی به یک هنرمند با تجربه است. در مراحل قبلی شما تنها هزینه «اجرای» گرافیتی را پرداخت می کردید. ولی در صورت درخواست طراحی اختصاصی، لازم است هزینه آن را جداگانه پرداخت کنید. (نگران نباشید، هزینه طراحی زیاد نخواهد بود).

مراحل طراحی گرافیتی

طراحی گرافیتی یا نقاشی دیواری شامل چند مرحله است. برای مشخص شدن بهتر موضوع، یک نمونه طراحی اختصاصی که توسط دیوارنگار انجام شده را بررسی میکنیم:

انتخاب طرح پایه توسط مشتری

در مرحله نخست طرح یا طرح هایی که به سلیقه شما نزدیک هستند را به دست ما می رسانید.

1
1

نمونه طرح اولیه انتخابی مشتری بر اساس جستجو در گوگل یا طرح های ارسالی دیوارنگار برای مشتری

اتود طرح روی کاغذ

در مرحله دوم، دیوارنگار اتود طرح اولیه را روی کاغذ آماده کرده و برای شما ارسال می کند. تا این جا شما هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنید. این مرحله برای اطمینان شما از توانایی طراح است. (در این مثال، سفارش  مشتری؛ گرفیتی واژه ی «کاریزما» بود).

1
آموزش گرافیتی
1

اتود اولیه طرح روی کاغذ، به  قلم دیوارنگار

رنگ آمیزی و آماده سازی طرح نهایی

در مرحله سوم، پس از انجام تغییرات دلخواه مشتری، طرح با نرم افزار رنگ آمیزی شده و طرح نهایی برای شما ارسال خواهد شد.

1
طراحی گرافیتی
1

طرح تکمیل شده نهایی.

اجرای گرافیتی

در نهایت، طرح پس از تأیید مشتری، با رنگ و ابزار مناسب ( قلم مو، پیستوله، اسپری، ایربراش و…) به دست هنرمندان دیوارنگار، بر دیوار نقش می بندد. لازم به یادآوری است که طرح اجرا شده بر دیوار، تفاوت کمی با طرح آماده شده با نرم افزار خواهد داشت که اجتناب ناپذیر است . این تفاوت در مقایسه تصاویر شماره سه و چهار قابل مشاهده است.

1
آموزش گرافیتی
1

طرح نهایی اجرا شده توسط دیوارنگار

پرسشی دارید؟ سر تا پا گوشیم!

0 + 7 = ?