mural price - قیمت نقاشی دیواری

درباره قیمت و نحوه سفارش نقاشی دیواری، گرافیتی و پتینه

این صفحه به شما کمک می کند تا نیازهای پروژه خود را پیش بینی کرده و برآوردی کلی از هزینه و قیمت نقاشی دیواری، گرافیتی و پتینه کاری بدست آورید. بعد از مطالعه این مقاله کوتاه، می‌توانید برای دریافت پاسخ پرسش‌هایتان با ما در ارتباط باشید. ما مشتاقانه منتظر گفتگو درباره علایق، ایده‌ها و پروژه خاص شما هستیم.

به صورت کلی برای مشخص کردن هزینه دقیق پروژه، به این اطلاعات نیاز است:
۱. طول و ارتفاع دیوار، جنس دیوار و عکس دیوار
۲. ارسال طرحی که دارید یا از گالری سایت انتخاب کرده اید. اگر طرحی انتخاب نکرده اید، پس از مطالعه همین مقاله حدود بودجه‌تان را مشخص کنید تا طرح‌های مناسب فضا و بودجه‌تان را برای شما ارسال کنیم.)
۳. محل پروژه (شهر و لوکیشن)

این اطلاعات را از طریق واتساپ، تلگرام، ایمو یا هر اپلیکیشن ارتباطی دیگر به شماره ۰۹۱۲۴۰۴۶۱۱۷ ارسال کرده و پس از گفتگوی تلفنی، برآورد دقیق هزینه پروژه‌تان دریافت کنید.

عوامل مشخص کننده قیمت نقاشی دیواری

هزینه دیوارنگاری بر اساس عوامل زیر متفاوت است:

ابعاد  و جنس دیوار ( طول و ارتفاع دیوار، داخلی یا خارجی بودن دیوار و…)
جزئیات و پیچیدگی نقاشی (یعنی مقدار جزئیات ، تعداد رنگ ، سبک و غیره)
کیفیت مواد مورد استفاده (رنگ اسپری، رنگ اکرلیک یا روغن، پوشش های شفاف، پرایمرها/سیلرها)
تجهیزات مورد نیاز (مانند داربست ، بالابر، نیاز به بیمه و غیره)
طراحی (درخواست طراحی دیجیتال و اورجینال یا استفاده از طرح‌های کپی و آرشیوی)

هزینه نقاشی دیواری:

میانگین هزینه‌های نقاشی دیواری بین ۹۵۰ هزار تومان تا شش میلیون تومان بر متر مربع است. و حداقل متراژ، ده متر مربع محاسبه خواهد شد.
(قیمت نهایی بسته به شرایط پروژه ممکن است کمتر یا بیشتر باشد. توجه کنید که این برآورد حدودی و میانگین است. اطلاعات مورد نیاز برای مشخص شدن هزینه دقیق نقاشی دیواری، در ابتدای همین مقاله ذکر شد. )

مثال برای یک دیوار ۴×۳:

۱- طرح با جزئیات کم:  حدود ۱۰ میلیون تومان.

۲- طرح با جزئیات متوسط: بین ۱۸ تا ۳۰ میلیون تومان.

۳- طرح با جزئیات زیاد: ۵۰ میلیون تومان و بیشتر.

(اضافه شدن متراژ و اضافه شدن تعداد طرح‌ها باعث کاهش هزینه بر متر مربع می‌شود. به عنوان مثال نقاشی‌های فضای خارجی، متراژ بالاتر و جزئیات کمتری دارند و هزینه آن‌ها بر متر مربع، بسیار پایین‌تر از نقاشی‌های داخلی است.)

قیمت نقاشی دیواری و گرافیتی با پتینه کاری کلاسیک و پتینه ایتالیایی متفاوت است. برای دریافت لیست قیمت‌ها با ما در تماس باشید.

مقاله مرتبط: ارتباط قیمت و جزئیات نقاشی دیواری

هزینه‌های فوق شامل هزینه مصالح و متریال، اجرا، ابزار و تجهیزات نقاشی دیواری است؛ اما شامل تعمیر و آماده سازی کلی دیوار (یعنی تمیز کردن، بنایی، بتونه کاری و غیره) یا پوشش مات یا شفاف اضافه روی کار نهایی نمی‌شود. بنابراین آماده سازی زیرکار بر عهده کارفرما خواهد بود، ولی در صورت درخواست، دیوارنگار امکان انجام این بخش از پروژه را با دریافت هزینه جداگانه خواهد داشت.

در پروژه‌های با ارتفاع بیشتر از ۳ متر یا پروژه‌هایی در شرایط کارگاهی که امکان حادثه وجود دارد، هزینه بیمه مسئولیت مدنی اضافه خواهد شد.

نحوه پرداخت:

برای پروژه های ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان، ۸۰% مبلغ در زمان عقد قرارداد و قبل از شروع پروژه دریافت می گردد و ۲۰% مابقی در روز تحویل پروژه تسویه خواهد شد. برای پروژه های با مبلغ بیشتر، پس از بررسی دقیق شرایط پروژه توسط کارشناس دیوارنگار، شرایط پرداخت به کارفرما ابلاغ خواهد شد.

توجه: برای پروژه های بزرگ، لازم است حداقل دو هفته قبل از شروع نقاشی، شرایط مشخص شده و قرارداد بین دو طرف (دیوارنگار و کارفرما) امضا شود.

فرایند و هزینه طراحی اورجینال:

در صورتی که کارفرما از طرح های آرشیوی چیزی انتخاب نکند و تمایل به درخواست طراحی داشته باشد، طراحی اورجینال نقاشی دیواری پس از دریافت ۵٪ تا ۱۵% مبلغ برآورد شده کل پروژه آغاز می‌شود. (برای پروژه‌های کوچک حداقل ۴٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان) این طرح به روش نقاشی با تبلت و قلم دیجیتال بر روی عکس دیوار شما آماده می‌شود. با پرداخت این مبلغ حداکثر امکان ۳ بازنگری در طرح اولیه را خواهید داشت.

ممکن است تغییرات بیشتر از ۳ بار انجام شود، هزینه طراحی اضافی برای هر ویرایش پس از این سه بار، یک پنجم مبلغ کل طراحی خواهد بود. (حداقل ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان). بنابراین تا آنجا که می‌توانید تغییرات دلخواهتان را با دقت درخواست کنید و در مورد آنچه می‌خواهید دقیق باشید.  توجه داشته باشید که این مبلغ قابل استرداد نیست.
واضح است موارد این بخش مربوط به طراحی اورجینال است. اگر طرح را خودتان ارسال کرده باشید  یا یک طرح کپی و آرشیوی را انتخاب کنید، تنها هزینه اجرای نقاشی را پرداخت خواهید کرد.

آماده سازی دیوار

از آنجا که طول عمر نقاشی دیواری به شرایط سطحی که روی آن نقاشی شده بستگی دارد، توصیه می‌شود که دیوارهای خارجی قدیمی را یک هفته قبل از ترمیم و پرایمر زدن، با واترجت شستشو دهید تا در زمان شروع نقاشی، کاملا خشک و تمیز شده باشند. این کار باعث افزایش طول عمر نقاشی دیواری شما خواهد شد.

برای زیرکار دیوارهای خارجی با جنس آجر، بتن یا سیمان که هنوز رنگ نشده اند حداقل یک لایه پرایمر توصیه می‌شود. این خدمات را می توان با پرداخت هزینه جداگانه دریافت کرد.

امکان افزودن یک لایه براق یا مات اضافه روی کار نهایی (که فقط در پروژه‌های با شرایط خاص توصیه می‌شود) با پرداخت هزینه جداگانه وجود خواهد داشت.

از توجه شما سپاسگزاریم و مشتاقانه منتظر گفتگو با شما هستیم.

تلفن: ۰۲۱۲۸۴۲۱۰۷۹

همراه کارشناس: ۰۹۱۲۴۰۴۶۱۱۷