mural price - قیمت نقاشی دیواری

درباره قیمت و نحوه سفارش نقاشی دیواری، گرافیتی و پتینه

این صفحه به شما کمک می کند تا نیازهای پروژه خود را پیش بینی کرده و برآوردی کلی از هزینه و قیمت نقاشی دیواری، گرافیتی و پتینه کاری بدست آورید. بعد از مطالعه این مقاله کوتاه، می‌توانید برای دریافت پاسخ پرسش‌هایتان با ما در ارتباط باشید. ما مشتاقانه منتظر گفتگو درباره علایق، ایده‌ها و پروژه خاص شما هستیم.

اطلاعات عمومی و قیمت

هزینه دیوارنگاری بر اساس عوامل زیر متفاوت است:

ابعاد  و جنس دیوار ( طول و ارتفاع دیوار، داخلی یا خارجی بودن دیوار و…)
جزئیات و پیچیدگی نقاشی (یعنی مقدار جزئیات ، تعداد رنگ ، سبک و غیره)
کیفیت مواد مورد استفاده (رنگ اسپری، رنگ اکرلیک یا روغن، پوشش های شفاف، پرایمرها/سیلرها)
تجهیزات مورد نیاز (مانند داربست ، بالابر، نیاز به بیمه و غیره)
طراحی (درخواست طراحی دیجیتال و اورجینال یا استفاده از طرح‌های کپی و آرشیوی)

فرایند و هزینه طراحی اورجینال:

طراحی نقاشی دیواری پس از دریافت ۵٪ مبلغ برآورد شده کل پروژه آغاز می‌شود. (برای پروژه‌های کوچک حداقل ۸۰۰ هزار تومان) این طرح به روش نقاشی با تبلت و قلم دیجیتال بر روی عکس دیوار شما آماده می‌شود. با پرداخت این مبلغ حداکثر امکان ۳ بازنگری در طرح اولیه را خواهید داشت.

ممکن است تغییرات بیشتر از ۳ بار انجام شود، هزینه طراحی اضافی برای هر ویرایش پس از این سه بار، یک پنجم مبلغ کل طراحی خواهد بود. (حداقل ۲۰۰ هزار تومان). بنابراین تا آنجا که می‌توانید تغییرات دلخواهتان را با دقت درخواست کنید و در مورد آنچه می‌خواهید دقیق باشید.  توجه داشته باشید که این مبلغ قابل استرداد نیست.
واضح است شرایط بالا مربوط به طراحی اورجینال است. اگر طرح را خودتان ارسال کرده باشید  یا یک طرح کپی و آرشیوی را انتخاب کنید، تنها هزینه اجرای نقاشی را پرداخت خواهید کرد.

هزینه نقاشی دیواری:

میانگین هزینه‌های نقاشی دیواری بین ۳۵۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان بر متر مربع است. و حداقل متراژ، ده متر مربع محاسبه خواهد شد.
(قیمت نهایی بسته به شرایط پروژه ممکن است کمتر یا بیشتر باشد. توجه کنید که این برآورد حدودی و میانگین است. اطلاعات مورد نیاز برای مشخص شدن هزینه دقیق نقاشی دیواری، در پایان همین مقاله ذکر شده است. )

مثال برای یک دیوار ۳×۴:

۱- طرح با جزئیات کم: کمتر از ۳ میلیون تومان.

۲- طرح با جزئیات متوسط: بین ۴ تا ۷ میلیون تومان.

۳- طرح با جزئیات زیاد: حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان و بیشتر.

(اضافه شدن متراژ و اضافه شدن تعداد طرح‌ها باعث کاهش هزینه بر متر مربع می‌شود. به عنوان مثال نقاشی‌های فضای خارجی، متراژ بالاتر و جزئیات کمتری دارند و هزینه آن‌ها بر متر مربع، بسیار پایین‌تر از نقاشی‌های داخلی است.)

قیمت نقاشی دیواری و گرافیتی با پتینه کاری کلاسیک و پتینه ایتالیایی متفاوت است. برای دریافت لیست قیمت‌ها با ما در تماس باشید.

مقاله مرتبط: ارتباط قیمت و جزئیات نقاشی دیواری

هزینه‌های فوق شامل هزینه مصالح و متریال، اجرا، ابزار و تجهیزات نقاشی دیواری است؛ اما شامل تعمیر و آماده سازی کلی دیوار (یعنی تمیز کردن، بنایی، بتونه کاری و غیره) یا پوشش مات یا شفاف اضافه روی کار نهایی نمی‌شود. بنابراین آماده سازی زیرکار بر عهده کارفرما خواهد بود، ولی در صورت درخواست، دیوارنگار امکان انجام این بخش از پروژه را با دریافت هزینه جداگانه خواهد داشت.

در پروژه‌های با ارتفاع بیشتر از ۳ متر یا پروژه‌هایی در شرایط کارگاهی که امکان حادثه وجود دارد، هزینه بیمه مسئولیت مدنی اضافه خواهد شد.

نحوه پرداخت:

برای خرید مصالح و رزرو زمان، یک هفته قبل از شروع نقاشی، یک قرارداد بین دو طرف امضا شده و نصف هزینه کل نقاشی دیواری دریافت می‌شود. مابقی هزینه در همان روز اتمام نقاشی دیواری و تحویل پروژه دریافت خواهد شد.

آماده سازی دیوار

از آنجا که طول عمر نقاشی دیواری به شرایط سطحی که روی آن نقاشی شده بستگی دارد، توصیه می‌شود که دیوارهای خارجی قدیمی را یک هفته قبل از ترمیم و پرایمر زدن، با واترجت شستشو دهید تا در زمان شروع نقاشی، کاملا خشک و تمیز شده باشند. این کار باعث افزایش طول عمر نقاشی دیواری شما خواهد شد.

برای زیرکار دیوارهای خارجی با جنس آجر، بتن یا سیمان که هنوز رنگ نشده اند حداقل یک لایه پرایمر توصیه می‌شود. این خدمات را می توان با پرداخت جداگانه هر متر مربع ۲۰ هزار تومان دریافت کرد.

در صورت درخواست مشتری برای یک لایه براق یا مات اضافه روی کار نهایی (که فقط در پروژه‌های با شرایط خاص توصیه می‌شود) هر متر مربع ۲۰ هزار تومان اضافه خواهد شد.

برای مشخص کردن هزینه دقیق پروژه، به این اطلاعات نیاز داریم:
۱. طول و ارتفاع دیوار، جنس دیوار و عکس دیوار
۲. طرح (اگر دارید)
۳. محل پروژه (شهر و لوکیشن)

این اطلاعات را از طریق واتساپ ارسال کرده و پس از گفتگوی تلفنی، برآورد دقیق هزینه پروژه‌تان را از ما بخواهید.
(اگر طرح دارید،  با ارسال به همراه باقی اطلاعات بالا،  هزینه نقاشی طرح‌تان را به شما اطلاع خواهیم داد.
اگر طرح ندارید، حدود بودجه‌تان را مشخص کنید تا طرح‌های مناسب فضا و بودجه‌تان را برای شما ارسال کنیم.)

واتساپ: ۰۹۱۲۴۰۴۶۱۱۷
تلفن دفتر: ۰۲۱۲۸۴۲۱۰۷۹

از توجه شما سپاسگزاریم و مشتاقانه منتظر گفتگو با شما هستیم.